Kościół pw. Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Based on 1 review

Bazylika Panewnicka to synonim wzoru parafii rzymsko-katolickiej. Piękny, stary kościół i klasztor położone są na rozległej Kalwarii Panewnickiej, wśród krzewów, drzew, stacji drogi krzyżowej. Wspaniały klimat tego miejsca tworzą zakonnicy, wszyscy bardzo sympatyczni, osobowości, które najbardziej wyróżniają się w parafii ... Categories: Churches  Religious buildings 
ul. Panewnicka 76
40-760 Katowice
32 2526870
http://www.parafia.panewniki.pl

Reviews

 • Agata "melinee" Dyduch
  695
  7 years ago

  Bazylika Panewnicka to synonim wzoru parafii rzymsko-katolickiej. Piękny, stary kościół i klasztor położone są na rozległej Kalwarii Panewnickiej, wśród krzewów, drzew, stacji drogi krzyżowej. Wspaniały klimat tego miejsca tworzą zakonnicy, wszyscy bardzo sympatyczni, osobowości, które najbardziej wyróżniają się w parafii i są znane wiernym, to: proboszcz ojciec Alan ze swym niesamowitym poczuciem humoru, kapelani szpitalni, duszpasterz akademicki.
  Przy parafii działają liczne wspólnoty: FODA (Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego), w którym studenci aktywnie spędzają czas, chór bazylikowy, Franciszkański Zakon Świeckich, Koło Robótek Ręcznych i wiele innych. Każdy może odnaleźć swoje miejsce w danej wspólnocie.
  Na terenie Kalwarii jest kawiarenka parafialna, w czasie długiego spaceru po zielonych terenach panewnickich, można tam wstąpić na pyszne ciastko. Wszyscy zainteresowani ziołolecznictwem powinni "zahaczyć" o Herbarium św. Franciszka. Ci, którzy czują w sobie ducha artystycznego, mogą zapisać się do Teatru Kefas.
  Franciszkanie chętnie biorą udział w różnorakich imprezach, przed Bożym Narodzeniem działa "Żywy Żłóbek", a w okresie przygotowującym nas do Wielkanocy wystawiają wspólnie z Kefasem Pasję, która zgromadza ogromne rzesze widzów i warta jest obejrzenia.
  Bazylika to nie tylko kościół i msze święte, to prawdziwy wir wydarzeń, warto tam być.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet